Web Tasarım için Doğru Tercih

web tasarım

Sanal ortamda sunuculara yüklenen verileri aldığımız domainlerde gördüğümüz haline web sitesi , Bu sanal sitelerinin firma ve kişilerin isteği doğrultusunda şekillendirelmesi,projelendirmesi ve tasarlanması işlemlerine “web tasarım” adı verilmektedir.

Yaşadığımız yüzyıl "İnternet ve Bilişim Çağı'' olarak adlandırılıyor.Günlük işlerimizi dahi akıllı telefon veya bilgisayarlar aracılığı ile internet üzerinden hallediyoruz. Bu da ticaretle uğraşan herkesin bilinirliğini internet üzerinde de korumanın,oluşturmanın yolu ''web tasarım'' dır. Artık internet üzerinden bir çok site üzerinden hazır temalarla basit , sizin işletmenize uygun olmayan domainler ile ''web sitesi'' oluşturmaktadır.Bu tarz basit,sizi yansıtmayan bir şekilde hazırlanmış web siteleri müşteri potansiyelini düşürerek ,işletmenizin bilinirliği minumuma düşmektedir.

 

Web sitenizin profesyonel bir şekilde alt yapısının oluşturularak tasarımın yapılması,size veya sizlere geri dönüşü hızlandıracaktır. Kullanıcı dostu , mobil uyumlu olarak tasarlanması hedef kitlenize daha çabuk ulaşmanızı sağlar. Web siteniz ''Google'' gibi arama motorlarında sizi veya sizleri verdiğiniz hizmeti tanımlayacak anahtar kelimelerin sitenizde içermesi ile arama sonuçlarında web siteniz görünür. Web siteniz uzman bir ekipce profesyonel olarak bir ''Web Tasarımı'' yapıldığı takdirde , kullanıcıların da takdirini toplayarak, özgünlüğünüzü tasdiklemiş olursunuz.

''İzmir web tasarım'' konusunda İzmir'de kime veya hangi firmaya ''web tasarımı'' yaptırılmalı,hangi firmaya güvenilmeli gibi konularda insanların sürekli arama yaptığı aşikardır. Peki doğru,kullanıcılarınıza hitap eden bir web tasarımı nasıl olmalıdır? İster kurumsal web sitesi ister bir e-ticaret sitesi olsun,sağlam,güvenlik ön planda tutularak bir altyapı üzerine inşa edilerek tasarım yapılmadır.

Web Sitesi Hangi Aşamalardan Oluşur ?

  • Firmanızın hedefleri,hedef kitlesi belirlenir.
  •  Firmanıza yönelik bir analiniz yapılarak,dijital dünyadaki eksikleri saptanır.
  • Araştırma ve analinize dayalı olarak süre ve bütçe belirlenir.
  • Firmayı yansıtan tarzda grafik tasarımları,görseller üzerinde çalışınılırak Web Tasarımı şekillenmeye başlar.
  • Daha sonra ise web site  önyüz kodlaması yazılımı kodlanır.
  • Web sitenize profesyonel tasarım kısmının en önemli detaylarından biri olan sitenizin Google gibi arama motorlarında üst plana çıkmasını sağlayan SEO mühendisliklerinin de başlangıcıdır.Web siteniz arama motorlarına uygun olarak indexlenerek ,anahtar kelime bazlı olarak rakiplerinizle rekabette geride kalmazsınız.
  • Web siteniz Google Speed Test gibi hız denemeleri ile test edilerek uygunluk kontrol edilip , müdahele edilmelidir.
  • Web siteniz en son olarak güvenli ve kesintisiz hizmet veren bir server'a yüklenerek yayına alınır.

Bütün bu işlemler kullanıcılar tarafından basit görülsede,altında yatan yazılım mühendislik mimarisi önemlidir.