Web Tasarım Ajansları Nasıl Çalışır

web tasarım ajansları

Web tasarım ajansları insanların web dünyasında geçirdiği vakitleri işletmeler, kurumlar için fırsata dönüştürebilecek çalışmalar gerçekleştirir. Bir web tasarım ajansı çalıştığı firmanın isteklerine uygun web sitesi tasarımı sunarak gerek kurumsal web sitesi gerek e-ticaret sitesi ihtiyaçlarına çözümler üretir. İşletmelerin bünyelerinde web platformlarına hakim profosyonel kişileri çalıştırması yüksek maliyetlere yol açabilir bunun yerine doğru tercih edilen bir web tasarım ajansı daha düşük maliyetler ile kaliteli ve profosyonel çıktılar verir.

 

Web Tasarım Ajansında Kimler Çalışır ?

Bir web tasarım ajansında en önemli yer ekibindir. Yaratıcı fikirlerin paylaşımı ve özgün tasarımlara sahip sonuçların doğabilmesi içinde takım çalışması gerekir. Başarılı bir web tasarım ekibini 3 başlıkta inceleyebiliriz :

- Front - End Developer

- Back - End Developer

- SEO / SEM Uzmanı & İçerik Üreticisi 

- Ekip Yöneticisi

 

Front - End Developer ekip üyesi, web sitenizin kullanıcılarının gördüğü arayüzü ile ilgilenir. Yaratıcı ruha sahip olan Front - End Developer' lar web sitesi tasarımı adımına başlamadan önce sektörünüzle ile ilgili araştırmalar yapar. Rakiplerinizin dijital dünyada ki yerini hangi estetik görsellikler ile yer aldıklarını takip ederek. Farkınızı yaratacak, özgün tasarım çalışmalarına başlar. Profosyonel çalışan bir web tasarım ajansında web sitesi tasarımları responsive (mobil uyumlu) gerçekleştirilir, bu sayede web siteniz tüm cihazlarda kullanıcılarınız veya müşterileriniz tarafından sağlıklı bir şekilde görüntülebilir. Responsive web tasarımı hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Birden fazla renk seçenekleri ve tasarım ögeleri ile kurumsal veya e-ticaret sitenizin web web tasarımını gerçekleştiren front-end developer hazırladığı web sitesi tasarımlarını size sunar, istediğiniz değişiklikleri gerçekleştirir.

 

Back - End Developer ekip üyesi ise web sitenizin işlevselliğini sağlar. Bir e - ticaret sitesine sahipseniz satışların gerçekleştirilebilmesi için sanal posunuz, müşterilerinizi ve ürün yönetimini gerçekleştirebileceğiniz yönetim (admin) panelinin kullanışlılığını sağlar, aynı şekilde bir kurumsal web sitesi hizmeti talep ettiğinizde web sitenizde gerçekleştirmek istediğiniz değişiklikleri sağlayacağanız kullanışlı yönetim panelinin kurulumunu gerçekleştirir. Tüm bu işlemler tamamlandığında ise size web sitenizi nasıl yönetebileceğinizi gösterir, isteklerinize uygun özellikler ekler.

 

SEO / SEM uzmanı ise hedef kitlenizin web sitenize ulaşabilmesini yani Google aramalarında üst sıralara çıkabilmenizi sağlayacak, çalışmalarda bulunur. Aynı zamanda talep ettiğiniz zaman Google ve diğer platformlar da reklamlarınızın kurumsallığınıza ve hedef kitlenize uygun bir şekilde yayınlar.

 

Ekip yöneticisi ise sizin için tek bir iş olan web sitesini gerçekleştiren ekibi yani birden fazla uzmanın bir arada kalmasını, sağlıklı iletişim kurmasını sağlar. Başarılı bir ekibin arkasında her zaman doğru prensiplere sahip bir ekip yöneticisi vardır.

 

Web tasarım ajansları büyüklüğüne göre çalışanlarını daha fazla uzmanlık alanlarına parçalayabilir. Fakat temel başlıklar halinde incelemek gerekirse yapı bu şekildedir. İstanbul, Ankara, İzmir web tasarım ajansları Türkiye' de alanında en çok tercih edilen firmalar arasındadır. İşletmenizin dijital dünyada ki ilk adımlarını atmasında yardım almak ve profosyonel bir ekip ile çalışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.