Kurumsal Web Sitesi

kurumsal web sitesi tasarımı

Dijitalleşen dünyada her kurumun bir web sitesi olması neredeyse şart haline geldi. Peki ya firmaların web sitelerinin tasarımları nasıl olmalıdır  ? 

İyi bir web sitesi sadece tasarım demek değildir.

Tasarımın web sitesinin kullanışlılığı açısından önemli olmasının yanı sıra, sitenizi ziyaret eden ziyaretçilerinizin anlaşılır bir içerikle karşılaşması ve istedikleri bilgiye kolayca erişmeleri gerekir.

Web tasarımın gücü mobil uyumlu tasarımda !

Teknoloji ilerledikçe insanlar internete her yerden erişebilir hale geldi ve merak ettikleri bilgilere bilgisayar başından değil, hemen elinin altında olan mobil cihazlardan ulaşmaktadır. Burada da web sitenizin tasarımının mobil uyumlu yani responsive olmasının önemi artmıştır.

Ziyaretçiler web sitenizde hangi içerikleri arıyor ?

Web sitenizin ziyaretçilerini özellikle görmelerini istediğiniz içerikleri kolay ulaşılabilir ve site içerisinde birden fazla yerden ulaşılabilir hale getirmeniz size büyük bir kazanç sağlayacaktır. Sitenize içerik eklerken ilk yapmanız gereken şey empatidir. Siz olsaydınız bu siteye neden girerdiniz ? Aradığınız bilgiler nelerdir ve onlara ne kadar sürede ulaşmayı dilerdiniz. Günümüzde bir çok insan web sitelerinde aradıkları içeriği ilk 3 saniye içerisinde bulamadığında başka sitelere gözatmaya başlıyor. İşte tam bu noktada web sitenizde yayınladığınız içeriklerde asıl vermek istediğiniz bilgilerin erişilebilir ve anlaşılır olmasının önemi gözlemleniyor.

Olmazsa olmaz, sosyal medya hesapları !

Kurumlar, firmalar için sosyal medya hesapları elbette olmazsa olmazdır. Sosyal medya yönetimi ise web sitenizden bağımsız düşünülemez elbette. Dijital stratejiniz logonuz, sloganınız, web sitenizden tutun sosyal medya hesaplarınıza kadar her şeyi kapsar. Sosyal medya hesaplarınızın önemini biliyorsak mutlaka web sitenizde sosyal medya hesaplarınıza erişilebilicek bir alan oluşturmalısınız.

Bitmedi, en önemli konu SEO.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) web sitenizi aramalarda üst sıralara çıkaracak bir yöntemdir. Site ziyaretçileriniz içeriğinizi anlayabilir birde bunu Google' a anlatmalıyız. SEO için önemli başlıklar sırasıyla kullanıcılar için kolay deneyim (mobil uyumluluk), içeriğinizde kullandığınız kelimeler ve o sayfada bunları hangi anahtar kelimeler ile eşleştirdiğiniz, içeriğinizin özgün olması yani Google sizden başka sitelerde indekslemediği bilgileri istiyor ve tabii ki diğer sitelerden ne kadar link aldığınızın önemi de büyüktür. SEO bu kadar kısa açıklamalar ile anlatılabilecek bir konu değildir . Daha detaylı bilgi için SEO hakkında yayınladığımız diğer makalemize buradan ulaşabilirsiniz.