Kurumların Sosyal Medya Hesapları

Kurumsal Sosyal Medya Hesapları

Sosyal medya hesaplarını kullanmayan neredeyse hiç kalmadı, insanlar günün bir kaç saatinde sosyal medya hesaplarında vakit geçiriyorlar. Firmalar pazarlama stratejilerini bu ortam da değerlendirebilir hatta bu sayede büyük kazançlar elde edebilirler. Artık pazarlamayı kendi içerisinde ikiye ayrılmış bir başlık gibi düşünebiliriz geleneksel ve dijital pazarlamaDijital pazarlama için en büyük platformlardan biriside sosyal medyadır.

Sosyal medya hesaplarınızın takipçi kitlesi ne kadar fazlaysa insanlar size o kadar fazla güvenecektir.

İlk okuduğunuzda size mantıklı gelmemiş olsada, kullanıcı davranışları incelendiğinde insanlar sosyal medya da firmaların ürünleri ve hizmetlerini incelerken üç şeye dikkat eder : takipçi sayısı, beğeni sayısı ve yorumlar

Paylaşımlarınız, firmanızı hedef kitlenize tanıtacak !

Sosyal medya hesaplarınızda yaptığınız paylaşımlar gerçek dünyadan uzakta kalmadığınızı takipçilerinize tanıtmakla beraber, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi de tanıtabilme olanağı sağlar. Önerimiz ise hep kendinizden bahsetmemniz hedef kitlenizin ilgi alanlarına yönelik dikkat çekici paylaşımlar yapmanızdır.

Hedef kitleniz sizinle birebir iletişime geçmek isteyebilir.

Dijital pazarlamayı, geleneksel pazarlamadan ayıranda zaten budur. Dijital platformlarda hedef kitleniz sizinle bir yorum, mesaj veya diğer kanllar aracılığıyla iletişime geçmek istebilir asıl anahtar ise onları cevapsız bırakmamanızdır.

Paylaşımlarda kullandığınız hitap ve yarattığı algı

Paylaşımlarınızda hitap şekliniz iki farklı şekilde olabilir: kurumsal bir dil kullanmak ve kurumsal hesap yönetirken kullanırken bireysel bir kullanıcı gibi samimi bir dil kullanmak.

Her ne kadar tercih sizin olsa da Beyret Dijital olarak samimi bir dil kullanmanızı öneririz. Çünkü, nasıl alışverişe gittiğinizde satış danışmanlarının size resmi davranmak yerine samimi ve güler yüzlü davranması hoş geliyorsa sosyal medyada da firmaların samimi bir dil kullanması çok fazla işe yarayacaktır.