Google Reklamları ve Web Site Trafiği

izmir seo

Teknolojinin gün geçtikçe hayatımızda yer almasıyla beraber bir çok firma dijital dünya da yer almak için web tasarım firmaları ile çalışmaya başlıyor ve ürünlerini veya hizmetlerini tanıttığı, satışını gerçekleştirdiği web sitelerini yayına alıyor. Fakat iyi bir web sitesine sahip olmak yeterli olmuyor, hedef kitleniz faaliyet alanınızla ilgili Google’ da herhangi bir arama yaptığında ön sıralarda yer almak kilit noktadır. Bunun içinse karşınızda iki yol vardır : ilki sabır ve profosyonel çalışmalar gerektiren SEO, ikincisi ise zaman kaybı yaşamadan gerçekleştirilebilecek SEM çalışmalarıdır, yani bir başka deyişle Google’ a reklam vermek. Asıl olması gerekenin iyi bir SEO çalışması olduğunu unutmadan doğru adımları atarak Google reklamları ile yeni müşterilere ulaşabilirsiniz.

İnternet Reklamı ile Web Sitenizin Trafiğini Arttırmanın Avantajları

    Doğru SEM yöntemleri ile vereceğiniz internet reklamı sayesinde web site trafiğiniz faaliyet alanınızla ilgilenen kişilere gösterilecek ve bu doğrultuda artacaktır. Hem firmanızın, markanızın bilinirliği artacak hem de satışlarınız artışa geçecektir. Peki ya Google reklam vermek için hangi adımları izlemek gerekiyor ? 

    Dijital pazarlama ve internet reklamları için oluşturulacak strateji tahmin edilenin aksine, geleneksel reklamcılık ve pazarlama faaliyetlerinden başlı başına ayrı bir noktada yer almaktadır. İyi bir SEM çalışması elde etmek için faaliyet alanınız için araştırmalar gerçekleştirecek ve dijital stratejinizi belirleyerek size uygun Google reklam fiyatları hakkında bilgilendirme yapacak bir firma ile görüşmelisiniz. 

Google’ a Reklam Vermek için Neden Profosyonel Destek Almalısınız ?

 
    Google reklam fiyatları üzerine profosyonel çalışmaların eklenmesi ile yayınlanacak internet reklamınızın maliyetinin artacağını düşünebilirsiniz. Fakat beraber çalışacağınız dijital ajans, web tasarım firmaları sayesinde ;


 - Faaliyet alanınızla ilgili araştırmalar yapılacak.
 - Web siteniz için uygun anahtar kelimeler Adwords aracı doğru ve etkin bir şekilde kullanılarak belirnecek .
 - Google’ a reklam vermek için belirlediğiniz bütçe en verimli bir şekilde kullanılacak.
 - Yayınlanan reklamların beklentilerinizin ne kadarını karşıladığı doğrultusunda raporlar sunulacak .

 


Unutmamak gerekir ki zor olan Google reklam vermek değildir. Doğru startejiyi oluşturarak bütçenizin en verimli şekilde kullanılmasını sağlamaktır. İnternet reklamı vermek için ve SEM çalışmaları hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.