E-ticaret Web Sitesi ve Altyapısı

e-ticaret web sitesi

E-ticaret web sitesi açmak ürün satışı gerçekleştiren bir çok firmanın internetten satış yapmak ve gelirlerini arttırmak gibi farklı sebeplerle istediği bir şeydir. Her ne kadar farklı pazar yerlerinde mağaza üyeliği açarak e ticaret yapmak mümkün olsa da marka bilinirliğini arttırmak veya pazar yerlerine komisyon ödemek istemiyorsanız veya daha farklı sebepleriniz varsa firmanıza ait yani size özel bir e-ticaret web sitesi istemeniz muhtemeldir. Söz konusu e-ticaret olsun veya olmasın bir web sitesi üzerine konuşuluyorsa ele alınacak 2 temel başlık vardır : web tasarım ve web yazılımı.

Web Tasarım ve Web Yazılımı Hakkında

Web tasarım kullanıcının web sitesi ve içeriğin ait olduğu firma hakkında ön fikirlere sahip olmasına olanak tanıyor. Ee sizde e-ticaret ile sadece kendinizi tanıtmıyor, satış yaparak gelir elde etmek istiyorsanız web tasarımın önemi sizin için daha çok artmış oluyor.

Web yazılımı ise kullanıcının web sitesi üzerinde yaptığı işlemlerin kayıt haline alınması, veriler üzerinde işlem yapılması ve gerektiği yerlerde kayıt haline alınan verinin işlenerek sunulması gibi bir çok kapsamlı amaca hitap eden çalışılabiliriği sağlayan fonksiyonel bir olgudur. Sonuç olarak anlamamız gerekir ki sadece bir e-ticaret web sitesi için değil tüm siteler için web tasarım ve web yazılımı bir bütün halinde kullanıcıya sunulması gerekiyor.

E-ticaret Paketleri Açısından

E-ticaret yazılımı üzerinde çalışmalar yapan profesyonel yazılım firmaları geliştirdikleri altyapılar ile size farklı özelliklerde e-ticaret paketleri sunmaktadır. Bu e-ticaret paketleri e-ticaret modeline ( B2B, B2C, C2C vs. ) göre değişiklik gösterebilir. Ya da bir başka bakış açısı ile sadece B2C e-ticaret modeli için geliştirilmiş bir altyapı ile sizlere farklı özellikleri kademe kademe sunarak e-ticaret paketleri başlığı altında toplayabilir.

E-ticaret web sitesi açmak istediğinizde yazılım firmaları araştırması esnasında e-ticaret yazılımı hakkında ön bir fikir sahibi olmak önemlidir. Birlikte çalışacağınız firmanın isteyebileceğiniz değişikler için ne kadar esneklik gösterebileceği, hizmet kapsamına nelerin dahil olduğu aldığınız e ticaret hizmetinin kalitesini gösterecektir.


Sonuç olarak e-ticaret web sitesi için ne web tasarım ne de web yazılımı bir başka deyişle e-ticaret yazılımı birbirinden ayrı düşünülemez. Yazılım firmaları arasında e ticaret alanında güçlü adımlarla ilerleyen ve profesyonel web tasarım ekibi olan firmamız Beyret Dijital olarak e-ticaret çözümleri konusunda size her türlü desteği sağlamaktayız.