E-ticaret Sitesi Satış Arttırma Yöntemleri

E-ticaret Sitesi Satış Arttırma Yöntemleri

Bir e-ticaret siteniz varsa amacınız daha fazla kişiye ulaşmak ve daha fazla satış gerçekleştirmektir. E-ticaret sitesi satışları arttırmak sizin kazancınızı arttırmakla beraber popülerliğinizi de arttıracaktır. E-ticaret sitesi satış arttırma yöntemlerini 5 madde de inceledik, kolayca uygulayabileceğiniz veya düzeltebileceğiniz bu yöntemler ile daha fazla satış gerçekleştirerek amacınıza ulaşabilirsiniz. 

 

E-ticaret sitenizde kategorileriniz ve ürünleriniz nasıl ?

E-ticaret web sitenizin anasayfasına giriş yapan bir müşteri için ürün kategorileri, alt kategorileri içerisinde ki ürünleri açıklayabilecek nitelikte mi? Aynı sektörde olduğunuz e-ticaret sitelerini inceleyerek bu konu hakkında daha fazla fikire sahip olabilirsiniz. E-ticaret sitesinnde satış arttırmak için kategorileriniz ve ürünlerinizin ulaşılabilir olması, web tasarım kurallarına uygun bir siteye sahip olmanız önemlidir.

 

Ödeme seçenekleriniz kaç adet, müşterilerinize uyum sağlıyor mu ?

E-ticaret sitesi içerisinde ürünlere göz atan bir kullanıcı alacağı ürünü sepete ekledikten sonra, ödeme sayfasında kendisine uygun bir ödeme seçeneği bulamazsa web sitenizi terketme olasılığı çok yüksektir. Bunun yerine alternatif ürünleri başka sitelerde aramaya başlar. Bu olumsuzluğu yaşamamak için ödeme seçeneklerinizi genişletmeli ve her kitleden müşterinin isteklerine uyum sağlamalısınız. E-ticaret sitesi satışları arttırmak için ödeme seçenekleriniz sadece kredi kartı olmamalı, taksitlendirme seçenekleri, kapıda ödeme, havale gibi birden fazla seçenek olmalıdır.

 

Kampanyalar ve Ücretsiz Kargo 

E-ticaret sitesi satıcıları kargo ücretini uygulamak için iki yol izler. Birincisi kargo ücretini ürün fiyatına dahil ederek ücretsiz kargo seçeneği, ikincisi kargo ücretini faturalandırma da ek bir ücret olarak göstermek. İşin pazarlama kısmında ise belirlenen miktar üzerinde ücretsiz kargo seçeneği müşterilerinizin sizi tercih etme olasılığını arttıracaktır. Aynı zamanda e-ticaret sitesi satışları arttırmak için kampanyalar düzenlemek, hediye ürünler eklemek ve indirim kuponu gibi özellikler ile satışlarınızın devamlılığını sağlamakta mümkündür.

 

Sosyal medya hesaplarınızda da ürünlerinizi tanıtın

Sosyal medya ve e-ticaret denilince şüphesiz ilk akla gelen Instagram. Sadece Instagram ile sınırlı kalmayın tüm sosyal medya hesaplarınızda, ürün görsellerinizi kampanya paylaşımlarını gerçekleştirin ve web sitenize yönlendirin. Müşterileriniz e-ticaret sitenizi biliyor olsa bile sitenize bakmazlar ama artık birçok kişi zamanının büyük bir bölümünü sosyal medya hesaplarında geçiriyor. Bu sayede e-ticaret sitesi satışları arttırmak için hem müşterilerinize tanıtım yapabilir hem de yeni müşteirlere ulaşabilirsiniz.

 

E-ticaret sitenizin SSL sertfikası var mı ?

Kullanıcılar herhangi bir web sitesini ziyaret ettiklerinde onlara 'güvenilir ' hissiyatı veren veya bazı kullanıcıların bilinçli olarak kontrol ettikleri SSL sertfikası ile sitenizin adres çubuğunda ki linki 'http' ile değil 'https' ile başlasın. SSL sertfikası hakkında daha fazla bilgi almak için bu konu hakkında ki yazımızı okuyabilirsiniz.

 


 

Bir e-ticaret siteniz varsa ve e-ticaret sitesi satış arttırma yöntemlerinin uygulanmasını istiyorsanız veya bir e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız. Beyret Dijital ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi edinip, sürekli destek alabilirsiniz.