E-ticaret Siteniz için Mobil Uygulama

Bu günlerde gelişen teknoloji ve yeni trendler ile birlikte, mobil uygulama dünyasına e-ticaret mobil uygulamalarıda yer edinmiş durumdadır. Tabi ki ticari faaliyette satışları ve kârlılığı arttıracak her yöntem ve araç kullanılmalı ancak her iş modeli için her strateji uygun olmayabilir. Mevcut E-ticaret siteniz için bir mobil e-ticaret uygulaması projeniz varsa, mevcut piyasa verilerini ve istatistikleri çok iyi degerlendirmenizde büyük fayda var. Yatırım yapacağınız mobil uygulama var olan işinize için ne kadar fayda sağlayabilir? Gibi soruların cevaplarını bulmanızda yardımcı olmak ve biraz olsun yol göstermek için mevcut e-ticaret sitenize mobil uygulamayla destek sağlayabilirmisiniz diye inceledik.

 

Alışveriş yapan müşterilerinizin ne kadarı mobil uygulama ile alışveriş yapıyor ?

Mobil E-ticaret uygulaması hazırlamadan önce hedef kitlen ve müşteri potansiyelini bilmenizde yarar var. Bir araştırma firmasının online alışveriş yapan akıllı telefon kullanıcılar üzerinde yaptığı bir araştırmaya göre, bu kullanıcıların %50’den fazlası en azından bir kez mobil e-ticaret uygulaması üzerinden alışveriş yapmışlar. Bu kesimin sizin e-ticaret mobil uygulamanızı indirip kullanmalarını sağladığınız takdirde e-ticaret siteniz için mobil uygulama olması sizin için yararlı olabilir.

 

Akıllı Telefon kullanıcılarının ne kadarı e-ticaret mobil uygulamalarını kullanıyor ?

Akıllı telefon kullanıcılarının ufak bir kısmı telefonlarında iki ya da daha fazla e-ticaret uygulaması kullanıyor. Akıllı Telefon kullananların %39’u bir ya da iki, yine % 39’u iki ya da üzerinde mobil eticaret uygulaması kullanıyor. Geriye mobil cihaz kullanıcıları cihazında e-ticaret uygulaması ile alışveriş için herhangi bir uygulama bulundurmuyor. E-ticaret uygulamanızı hazırlayıp uygulama mağazalarına(AppStore, GooglePlay...) koymadan önce müşteri kitlenizin mobil uygulamanıza gereken önemi gösterip ve var olan diğer e-ticaret uygulamaları yerine kullanıp kullanmayacapğından emin olmanızda büyük fayda var.