Dijital Dünyaya Geçiş

Dijital Dünyaya Geçiş

Değişen dünyada sektörlerde yer alan firmaların ayakta durmak ve büyümek için stratejilerininde dünyadan bağımsız kalmadan değişmesi gerekiyor. Dünya dijitalleşiyor,  insanlar merak ettiği her konuda bunun içerisine almak istediği hizmet / ürün ' de dahil olmak üzere araştırmalarını internet üzerinden gerçekleştiriyor. Kurumlar ve firmalar ise daha iyisi olmak için hedef kitlelerinden uzak kalmamalı o zaman dijitalleşmeyi fırsata dönüştürmeli, yeniliklerden geri kalmamalıyız. Her işletmenin kendi pazarlama yöntemleri vardır, bunun yanı sıra yeniliklere açık olup dijital pazarlama dünyasından da bir haber olmamalılar. Her sektörün yöneticisi dijital pazarlama konusunda gerekli bilgiye sahip olmasada ' dijital pazarlama uzmanı ' bireylerden veya dijital pazarlama & dijital strateji belirleme, gerçekleştirme hizmeti veren firmalardan yardım almalıdırlar. İşletmesinin dijital dünyaya geçiş yapmasını isteyen yöneticiler için bu hizmetleri almadan önce dikkat etmesi gerekenleri ise şöyle sıralayabiliriz :

 

Dijital Stratejiniz Markanızdan Ayrı Değil !

Dijital dünyaya geçiş yapmak için aslında ilk olarak bilmeniz gereken şey, kurumsallık kurumsallıktan kastımız aşırı bir resmiyet değil elbette. Kurumsallık hakkında detaylıca bir örnek vermek gerekirse firma logonuz ile yer aldığınız web platformlarında ki logonuz, sloganınız aynı olmalı gerçek dünya ile sanal dünya arasında farklı kimlikler yaratmamalısınız.

Sosyal Medya Demek Hedef Kitleniz Demek

Google reklamları, sosyal medya (facebook,instagram,youtube) reklamları yani internet reklamcılığının önemi ve yeri ayrı fakat firmanızı temsil eden sosyal medya hesapları ve bu platformlardan yaptığınız paylaşımlar etkileşiminiz fazla olduğu sürece hedef kitlenizin karşısına çıkacak ve samimi bir imaj ile firmanızı hedef kitlenize benimsettirebileceksiniz. Bunun yanı sıra etkileşimi, takipçi sayısı fazla olan sosyal medya hesaplarına sahip firmalar genellikle müşterilerinin gözünde 'güvenilir' algısı yaratır.

Web Siteniz Sizi Kaliteli ve Profosyonel Gösterecek

Mevcut müşterilerinize verdiğiniz hizmetler ve satışını gerçekleştirdiğiniz ürünler ile zaten kalitenizi gösteriyorsunuz. Fakat hedef kitleniz sadece mevcut müşterileri değil, ulaşılmayı bekleyen bir çok müşteriyi kapsıyor. Yaratıcı, mobil uyumlu ve sizi anlatan tasarımlar ile hazırlanmış web sitenize birde SEO dahil olunca sektörünüzle ilgili yapılan her aramda rakiplerinizden farkınızı orataya koyacaksınız veya müşterileriniz rakiplerinizin varlığından haberdar bile olmadan size ulaşacaklar. Eğer ki rakiplerinizin bir web sitesine sahipse dijital dünyaya geçiş için biraz acele etmelisiniz ama hiçbir şey için geç değil.

İnternet Reklamları ile Hem Sosyal Medya Hesaplarınız Hem Web Siteniz Güçlensin

Burada internet reklamları başlığı altında verdiğimiz, markanıza uygun bir şekilde hayata geçirilmiş web siteniz ve sosyal medya hesaplarınızın yani sizin tanıtımınızı yapmaktır. Dijital strateji içerisinde bulunan dijital pazarlama adımlarından birisi olan reklamlar, hedef kitlenize en yakın konumda yer almanızı sağlayan önemli anahtarlardır.

 


 

İşletminizi dijital dünyaya taşımak için dijital dünyaya geçiş biletiniz olan Beyret Dijital ile tanışın. Dijital strateji belirleme, marka danışmanlığı, web tasarımı dijital dünyaya dair her şeyi hiç bir teknik detay ile uğraşmadan gerçekleştirebilir, sürekli destek alabilirsiniz hemen bizimle iletişime geçin.